Ekologiczne, biodegradowalne świece, które zamieniają się w doniczki z roślinami – zero plastiku


Kojarzycie sytuację, kiedy idąc nocą na odprężający spacer po cmentarzu widzicie tysiące plastikowych świeczek lub nastrojowy wieczór ze swoją byłą, przy świeczkach (w plastikowych oprawkach). Nie musi tak być! Oto pomysł/trend, któremu warto się przyglądnąć, gdyż łączy przyjemne i praktyczne z pożytecznym.

“Pass it on” , czyli “Podaj dalej”, to nazwa kolekcji świeczek wykonanych z kartonowego, biodegradowalnego materiału, sojowego wkładu i papierowej etykietki, w której ukryte są małe nasionka. Naturalne zapachy dobrane są harmonijnie i nastrojowo, ale miło spędzony czas przy tych pachnących eko-świeczkach, to dopiero początek drogi. Kiedy świeczki wypalą się, wystarczy parę garści ziemi, do której wkładamy wspomnianą metkę ze świeczki, w której to metce zaklęte są małe ziarenka, chcące poznać świat. Podlewając cierpliwie świeczkę – a  w zasadzie już doniczkę z kartoniku – doczekamy się roślin! Następnie, kiedy świeczka zakończy już swój płomienny byt – zielone roślinki zadbają o przyjemną aurę w pomieszczeniu. Fajna sprawa, prawda? Ale to nie koniec! Za każdą kupioną świeczką, właściciele kolekcji przekazują małą dotację, dzięki której zostaje posadzone 10 nowych drzew.

Wzorowy i pożyteczny marketing, pachnący i rosnący wraz z cyklem życia świeczki, jest idealnym przykładem, jakimi kanałami można inspirować konsumentów, do uświadomienia wagi pro-ekologicznego i anty-plastikowego stylu życiu. Nikt nie musi zmieniać świata w pojedynkę – w tym przypadku zmiana najmniejszych nawyków i przyzwyczajeń ma znaczenia dla planety – wystarczy zacząć od drobnej, jednej zmiany w swoim życiu. Dziś nie kupię plastikowej reklamówki a jutro może postaram się segregować  śmieci. Planeta doceni i podziękuje swoim pięknem.

credit: passiton


Podoba ci się? Podziel się ze znajomymi!

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *