Naleśniki ciastem malowane pomysłem na biznes lub domowy posiłek


Jeśli zastanawiasz się co w ogóle można “wycisnąć”z ciasta, to podpowiadamy – że coś niesamowitego!:) Oczywiście zawsze liczy się pomysł, najlepiej aby był niszowy, a ten jest  świetny. Jeśli masz choć trochę zdolności manualnych i lubisz szkicować lub rysować – zobacz , co możesz stworzyć na użytek swojego podniebienia lub w celu rozkręcenia swojego biznesu.

Wydawać by się mogło, że ciężko będzie zarobić na wlewaniu ciasta na rozgrzaną patelnię, ale w tym przypadku została dosypana szczypta artyzmu i naleśniki okazały się strzałem w dziesiątkę. Sam sposób wykonania bajkowego lub obrazkowego naleśnika wymaga oczywiście odrobinę talentu, ale jak to w każdej umiejętności – wszystko wychodzi coraz lepiej, gdy tylko nad tym pracujemy – także pankejki.

JAK STWORZYĆ PERSONALIZOWANE NALEŚNIKI?

Ciasto na malowane naleśniki jest dość płynne i dobarwiane naturalnymi jadalnymi pigmentami a następnie kolory umieszczane w osobnych miękkich tubkach z cienkimi końcówkami, aby wypływające ciasto zostawiało wąskie linie. Oczywiście robimy wszystko odwrotnie, czyli na “rewersie”, aby po odwróceniu obrazek na naleśnikach pokazał się z właściwej strony.

Tak więc, gdy już mamy naszykowane płynne ciasta w odpowiednich kolorach i rozgrzaną patelnię ustawioną na stałą temperaturę (nie za wysoką, abyśmy zdążyli naszkicować przed przypaleniem cały obrazek) – możemy zacząć tworzyć personalizowany naleśnik przedstawiający dowolny obrazek. Na początek lepiej wybrać proste, charakterystyczne kształty i po kilku próbach przejść do bardziej zaawansowanych rysunków lub wzorów.

getcakedla

Naleśniki malowane ciastem, oprócz olbrzymiej radości małych i dużych domowników, mogą być pomysłem na niesamowity biznes. Tak właśnie potraktowała sprawę założycielka  getcakedla , która za oceanem wyrobiła niebywałą wprawę w tworzeniu bajecznych motywów naleśnikowych, i ze swoich kolorowych tubek wyciska dosłownie małe cuda. Zapotrzebowanie na jej obrazkowe naleśniki jest tak ogromne, że zatrudnia obecnie innych naleśnikowych artystów i dostarcza swoje personalizowane, kreskówkowe pankejki na coraz większą liczbę przyjęć, dziecięcych urodzin i imprez plenerowych, oferując w swojej ofercie pomysłowy catering.

Jeśli pragniesz rozwinąć podobny biznes, masz motywację i odrobinę zdolności rysunkowych na początek – jest  to ciekawy i na pewno niszowy pomysł na biznes. Swoje naleśnikowe dzieła możesz dostarczać w formie kateringu na niezliczoną ilość imprez dla dzieci i młodzieży, budując stałych odbiorców i polegając w dużym stopniu na marketingu szeptanym i “poczcie pantoflowej”, gdyż są to tak nietypowe produkty, że wieści o nich rozejdą się same.Jednocześnie wykorzystując social media informacje o tak ciekawych usługach i produktach powinny rozejść się błyskawicznie.

getcakedla

 


Podoba ci się? Podziel się ze znajomymi!

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *