Mech reniferowy chrobotek na ścianę – najlepsze pomysły


Lubisz być bliżej natury? Jeśli czytasz ten wpis to prawdopodobnie – tak. Znaleźliśmy całkiem fajny pomysł na dekorację wnętrza domu, mieszkania czy biura za pomocą specjalnego mchu rosnącego pod kołem podbiegunowym – w Norwegii i Szwecji. Dekoracyjny mech nazywa się chrobotek i fantastycznie nadaje się na tworzenie ozdobnych kompozycji na ścianę lub obrazy.

Istnieje wiele ciekawych sposobów na wystrojenie miejsca, w którym mieszkamy i przebywamy, ale właśnie mech reniferowy spodobał nam się dzisiaj najbardziej – ze względu na prostotę, surowiec, który jest naturalny i zastosowanie, które jest mało spotykane i ciekawe. Mech reniferowy po zebraniu w lesie, jest oczyszczany i dobarwiany, dzięki czemu występuje w szerokiej gamie kolorów i potrafi tworzyć niezwykłe kompozycje.  Idealnie nadaje się na ściany – na przykład w formie obrazów lub tak zwanych żywych ścian

OBRAZY  NA ŚCIANĘ Z MCHU RENIFEROWEGO CHROBOTEK

Jak zauważycie, im większy obraz – tym lepiej wygląda na ścianie. Małe obrazy, czy obrazki wykonane z mchu bardzo dobrze wyglądają na szafce, w sypialni lub na komodzie, jako pomysłowe uzupełnienie przestrzeni jakiegoś kąta lub miejsca.

 

ZEGARY NA ŚCIANĘ Z MCHU RENIFEROWEGO

To zastosowanie mchu skandynawskiego jest zaskakujące i pomysłowe. Zegary na ścianę wypełnione i uzupełnione o mech reniferowy wyglądają niesamowicie. Oprócz praktycznej funkcji zegara mamy ekologiczną i naturalną ozdobę ściany rodem z koła podbiegunowego.

 

PANELE ŚCIENNE Z MCHU RENIFEROWEGO CHROBOTEK -YWA ZIELONA ŚCIANA

To stosunkowo nowa w Polsce, ekologiczna i bardzo naturalna forma wystroju ścian w postaci paneli z mchu, które gęsto przytwierdzone do ściany tworzą jednolitą kompozycję i wrażenie zielonej żywej ściany z mchu.

Panele świetnie wyglądają, gdy ściana jest biała – zieleń mchu skandynawskiego cudownie odcina się wtedy i tworzy poczucie naturalnego i ekologicznego otoczenia, które wypełnia swoją soczystością całą przestrzeń.

MECH CHROBOTEK W POSTACI PANELI OWALNYCH NA ŚCIANĘ

Jeśli nie chcemy jednolitej zielonej ściany tworzonej z mchu reniferowego, możemy wybrać jakąś owalną formę przyozdobienia ściany tą ciekawą rośliną, którą jest mech skandynawski. W internecie znajdujemy ciekawe rozwiązania z miejscowym zastosowaniem pojedynczych paneli ściennych z mchem reniferowym o różnych owalnych formach. Bardzo fajny efekt daje mieszanie kolorów –  mech reniferowy “wiosenna zieleń”, czyli soczysta jasna zieleń świetnie łączy się z ciemniejszym zielonym mchem, dając finalnie niesamowitą kompozycję wiosenno-letnich barw.

 

 

Mech reniferowy chrobotek jest niesamowicie ciekawym pomysłem na zagospodarowanie nim wybranej przestrzeni w domu, biurze lub mieszkaniu. Nawet niewielka kompozycja wprowadza do pomieszczenia niepowtarzalną świeżość i świetnie nawiązuje do natury. Mech reniferowy jest antyalergiczny, higroskopijny i nie wymaga pielęgnacji. Wilgoć czerpie z otoczenia, dzięki czemu bardzo długo zachowuje swoje właściwości i strukturę, co przekłada się na niezwykle efektowne wrażenia i całą gamę zastosowań.

 

 

 

 

 

 

 

 


Podoba ci się? Podziel się ze znajomymi!

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *